Кумановец приведен, пронајдена прашкаста материја

Полициски службеници од СВР Куманово лишиле од слобода 42-годишен кумановец, откако кај него била пронајдена прашкаста материја. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира полицијата.

Коментари

коментар(и)