Кумановец уапсен при кражба

Полициски службеници го лишиле од слобода 34-годишниот Е.И од Куманово кој бил затекнат при обид да одземе предмети од приватен имот, информира Секторот за внатрешни работи Куманово.

Тој е приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

Коментари

коментар(и)