Петмина новозаболени од Ковид 19

Во последните 24 часа регистрирани се 55 нови случаи позитивни на КОВИД-19 на ниво на земјава. Од нив петмина се од Куманово, информира Министерството за здравство.

Во текот на изминатите 24 часа, нема регистрирани починати лица.

Бројот на активни случаи изнесува 447.

Коментари

коментар(и)