Тинејџер приведен, пронајдена прашкаста материја

Осумнасетгодишен кумановец е лишен од слобода откако кај него била пронајдена прашкаста материја.

-Вчера во 00.50 часот полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода П.П.(18 години) од Куманово. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава-информира полицијата.

Коментари

коментар(и)