Три лица од Куманово, новозаболени од ковид 19

Изминативе три дена регистрирани се 173 нови случаи позитивни на ковид 19, информира Министерството за здравство. Од новорегистираните тројца се од Куманово. Пријавени се 3 починати лица, по едно лице од Скопје (6 9години), Валандово (75 години ) и Охрид (79 години ). Лицата се починати во болнички услови. Бројот на активни случаи изнесува 673.

Коментари

коментар(и)