Лозот еко скутер донесе неколку тротинети во Куманово

Лозот еко скутер донесе неколку тротинети во Куманово

Инстант лозот Еко скутер кој од неодамна го воведе Државната лотарија досега донесе неколку електрични скутери, тротинети во Куманово.  Оваа грепка е една од најпопуларните за младите љубителите на игрите на среќа, кои го чуваат своето здравје и се грижат за животната средина.

Лозот еко
скутер има неверојатна понуда на 365 електрични скутери – тротинети. Во дух на зачувување на животната
средина и здравиот начин на живеење, Државна лотарија ја збогати својата понуда
со инстант лоз кој носи 365…

Read More

Кумановци знаат како се игра Џокер во Лото 7

Кумановци знаат како се игра Џокер во Лото 7

Лото играчите од Куманово знаат како се игра џокер и дека
со малку пари можат да добијат високи премии. Од продажното место Среќна
куќичка од центарот на Куманово потврдуваат дека љубителите на игрите на среќа
а особено оние кои играат лото 7, знаат што значи играта Џокер и колку е
едноставна.

-Играат џокер, најчесто со лото комбинации, најмногу може
да се уплатат 50 џокери. Износот на еден џокер е 20 денари, најчесто играат со
комбинации но исто така можат да играат и…

Read More

Редовно се игра лото во Куманово

Редовно се игра лото во Куманово

Лото премијата постојано расте. Во наредното коло на Државната лотарија кое
се игра вечерва, а се емитува на Канал 5 телевизија за седум погодици изнесува
над 8 милиони денари. Кумановци секојдневно, активно учествуваат во игрите на
среќа, меѓу кои и лото 7 и Џокер. Тие се надеваат дека новогодишните празници
ќе им донесат и бројни награди.

-Редовно уплаќам лото ливчиња и вообичаено секоја среда, бидејќи среда ми е
среќен ден. Се надевам на добивка сега за новогодишните празници а понекогаш
гребам…

Read More

Грепка на двајца кумановци им донесе по 20.000 денари

Грепка на двајца кумановци им донесе по 20.000 денари

Двајца кумановци го збогатиле својот буџет со добивки од 20.000 денари од инстант лозот „Со среќа“, информира на својата фејсбук страница Државната лотарија.

Во првиот случај кумановка купила 5 инстант лозови „Со среќа“ за неа и нејзините внучиња. Во вториот случај пак бројот 24 од истата грепка исто така ги разубавила претстојните новогодишни празници на едно семејство од градот. Кумановец купил 3 лоза од исто продажно место и сите биле добитни. Два лоза имале добивка…

Read More

Нема чекање во редици, лото може да се игра и онлајн

Нема чекање во редици, лото може да се игра и онлајн

Љубителите на игрите на среќа за учеството во Лото и
Џокер можат да уплатат и онлајн преку веб страницата loto.mk, која од неодамна доби нов изглед и функционалност,
па сега е активен и канал за уплата за учество.

Со ова, веб страницата на Државната Лотарија, стана ново мобилно среќно место на играчите на игрите на среќа кои среќните броеви и комбинациите во лото и во Џокер играта  можат да ги уплаќаат и преку интернет од било каде и…

Read More

Кумановци очекуваат лото добивки за Нова година

Кумановци очекуваат лото добивки за Нова година

Љубителите на лото играта на Државната лотарија на Македонија од Куманово, се надеваат дека новогодишните празници ќе им донесат и големи награди. Тие се запознаени дека лото премијата изнесува над 8 милиони денари, па затоа секоја среда и сабота редовно уплаќаат лото, но и џокер. Кумановци се задоволни и од онлајн уплатата, со која значајно се олеснува играњето.

-Редовно
уплаќам лото, следам кога има извлекување гледам кога можам, кога не можам
онлајн ги проверувам резултатите. Знам дека…

Read More

(ВИДЕО) „Врати се“ нова песна на бендот „2Be“

(ВИДЕО) „Врати се“ нова песна на бендот „2Be“

По успешната прва песна „100 песни“, момците од „2Be“ го објавија вториот сингл насловен „Врати се“, за која е снимен и одличен видео запис. Песната е авторско дело на браќата Тино и Љупче Стојановски.

Триото 2Be
го сочинуваат Љупче Стојановски – гитара и вокал, Тино Стојановски – гитара и
Синиша Зукиќ – тапани и кахон. 

Изминатите години 2Be активно настапува низ Македонија со  поп пејачката Александра Јанева.

Read More

„AVON“со презентација на новите палети на сенки

„AVON“со презентација на новите палети на сенки

Козметичката компанија „AVON“ денеска во „Бруклин“ бар во Куманово, во рамки на промоцијата насловена „Палет Манија“, одржа презентација на новите палети на сенки. Кумановки имаа можност да добијат професионални совети околу начинот на шминкање, бесплатно да се нашминкаат, но и да освојат подароци од оваа истакната компанија.

-Настанот го
имавме најавено на социјалната мрежа „Фејсбук“ како отворен настан за сите, ми
се допаѓа интересот, кумановки сакаат да бидат уредени, ги шминкаат нашите две
шминкерки, сум задоволна и секогаш…

Read More

Кумановци задоволни што и онлајн можат да уплаќаат лото

Кумановци задоволни што и онлајн можат да уплаќаат лото

Кумановци се задоволни што од неодамна омилената игра на Државната лотарија на Македонија, лото, можат да уплатат и онлајн. Велат дека повеќе нема да мораат да чекаат во редици за да ги уплатат своите среќни бројни.

Љубителите на игрите на среќа од Куманово се задоволни
што од неодамна имаат можност уплатата на Лото и Џокер, да ја направат преку интернет
на веб страницата на Државната лотарија на Македонија. Велат дека се среќни и
повеќе нема да пропуштаат кола,…

Read More

Емисијата „Мозаик“ на 24 вести започнува од Куманово

Емисијата „Мозаик“ на 24 вести започнува од Куманово

Најновата емисија, насловена „Мозаик“ на националната телевизија 24 вести започнува од Куманово. Снимањето се одржа на градскиот плоштад, а во емисијата гостуваат значајни имиња од градот.

Поранешниот македонски и југословенски фудбалер и тренер, Вујадин Станојковиќ, естрадните уметници Нино Величковски и Маргица Антевска, членовите на културно уметничкото друштво „Панче Пешев“, како и екипата на најактуелната хумористична емисија „Нема љутиш“, ќе гостуваат во емисијата насловена „Мозаик“ на националната телевизија 24 вести, која стартува од недела….

Read More
1 105 106 107 108 109